Kristýna, koordinátorka péče

17.8.2022
Kristýna pracuje pro Nadaci od roku 2020 jako koordinátorka péče. Je v denním kontaktu s klienty i pečujícími, je tou praktickou pomocnou rukou seniorům, kteří zůstali na svůj příběh zcela sami.
Kristýna, koordinátorka péče

Proč pomáháš právě seniorům? 

Je mi ctí, když se se mnou senior dělí o své životní zkušenosti, sídlí se mnou své výhry i prohry a mohu se stát součástí jeho životního příběhu. 

 

Co tvá práce obnáší? 

Pomáhám osamělým seniorům žít důstojný život v jejich domácím prostředí. Jsem jim parťákem na každodenní starosti i radosti, které život přináší. Pomáhám jim zajistit sociální služby, lékaře, jednat s úřady, s dodavateli energií, s bankami, reklamovat zboží, vyhledávat a ověřovat informace - zkrátka obstát v dnešním zrychleném světě bez ztráty kytičky. 

Prostřednictvím poradenské linky pomáhám neformálně pečujícím, pomoci se zorientovat v systému sociálních služeb a pomáhám najít zdroje v jejich okolí. 

Představuji činnost Nadace a její vize při jednání s ostatními organizacemi, městskými úřady, MPSV. Snažím se přenášet zkušenosti z praxe na teoretickou úroveň. 

 

Proč je podpora seniorů důležitá? 

Sociální práci se seniory se věnuji již téměř 20 let. Stále nacházím slepá místa, které se snažím vyplňovat a upozorňovat na ně. Senioři se stále mění. Stáří není sociální situace, kterou by si člověk způsobil sám např. neznalostí, okolnostmi nebo nezřízeným způsobem života. Potká zkrátka skoro každého. Pomoc pro seniory je pro mě smysluplná a tlak na neustálé zlepšování a rozšiřování služeb vnímám i jako benefit pro svou vlastní budoucnost – své vlastní stáří.