Taťána Kuchařová

Zakladatelka a předsedkyně správní rady Nadace Krása pomoci; influencerka a aktivistka; česká topmodelka; jediná světová vítězka Miss World z ČR a SDGs ambasadorka

Vedle úspěšné dlouholeté kariéry v komerčním businessu se Taťána přes 15 let věnuje podpoře sociální oblasti, od roku 2017 také aktivně propaguje Cíle udržitelného rozvoje. V roce 2014 byla zařazena do prestižního žebříčku mladých osobností Forbes “30 pod 30”. V roce 2017 o ní vznikl dokument z cyklu GEN – Galerie Elity Národa.
Spolupracuje také s OSN. Zúčastnila se například jako vybraný motivační speaker největší akce v historii OSN pro mladé delegáty a influencery z celého světa, ECOSOC Youth Forum 2018, nebo Komise pro postavení žen (CSW), kterou organizuje UN Women.

Biografie

Jako úřadující Miss World se účastnila několika humanitárních projektů na regionální i mezinárodní úrovni (USA, Vietnam, Čína, Irsko, Severní Irsko, Anglie, Ukrajina, Mexiko). Od listopadu 2008 do roku 2010 byla prezidentkou soutěže Miss České republiky (poté byla soutěž sloučena s Českou Miss).

Modeling

Během modelingové kariéry spolupracovala nebo se stala tváří společností, jakými jsou Golden Lady swimwear, Oriflamme, Wella, John Frieda Hair Care, Nardelli Gioielli, Jaguar, Dermacol, L'Oréal Professionnel, Bali Lingerie, Bomton, Klenoty Aurum, Adidas. Předváděla také pro značky Dior, Emanuel Ungaro, Golden Lady swimwear, Elie Saab a pro české módní tvůrce a návrháře jako Liběna Rochová nebo Ivana Mentlová.

Spolupracovala s módními časopisy a médii v rámci módy či fashion story, jakými jsou Harper's Bazaar, Elle, InStyle, Cosmopolitan, Hi Society, W magazine, Zink magazine, Blank Magazine, Baby Vogue či Fashion TV.

Spolupracovala s fotografy Tony Duranem, Michaelem Donovanem, The Riker Brothers, Paulem De Lunou, Liviem Mancinellim, Klausem Witheckem a dalšími. Spolupracovala také s českými a slovenskými fotografy, jakými jsou Matuš Toth, David Turecký, Lukáš Dvořák, Robert Stano, Jadran Šetlík, Branislav Šimončík, Jiří Turek nebo Goran Tačevský.

Herectví a účinkování v televizních médiích

Taťána Kuchařová účinkovala v několika filmových a televizních projektech. Jako modelka spolupracovala s českým režisérem Maxmiliánem Turkem na natáčení několika videoklipů a reklamních kampaní. Účastnila se natáčení videoklipu s Justinem Timberlakem pro píseň Fascinated, na kterém spolupracovala v Los Angeles s americkým režisérem Collinem Tilleyem.

V roce 2013 hrála ve snímku The Big Meet, objevila se v filmu Donšajni oscarového režiséra Jiřího Menzela. V populárním českém seriálu Gympl s (r)učením omezeným ztvárnila roli Kristýny. Objevila se rovněž v seriálu Tag Series či Clay’s P.O.V., který se vysílal v Kanadě. V roce 2015 měl premiéru televizní celovečerní film Správnej dres, ve kterém ztvárnila hlavní ženskou roli.

Účinkovala v řadě show, talk show či dokumentech v České republice i zahraničí. Společně s Michaelem Palinem účinkovala v jeho britském dokumentu o České republice.

V roce 2013 se zúčastnila šesté řady taneční soutěže České televize nazvané StarDance …když hvězdy tančí, v níž ve dvojici s Janem Onderem skončila na druhém místě.

Společenské a kulturní akce

Taťána byla čestným hostem mezinárodních společenských a kulturních akcí. V říjnu 2006 např. předávala jednu z hlavních cen na britských TV Awards v Londýně.

Reprezentovala Českou republiku na světové výstavě Expo 2010 v Šanghaji. Jako čestný host se opakovaně zúčastnila mezinárodních filmových festivalů v Cannes, Benátkách, Dubaji či Karlových Varech.

Při příležitosti 25. výročí sametové revoluce byla ve Washingtonu představena Madeleine Albrightovou jako lídr mladé generace a zakladatelka nadace pomáhající seniorům. V této souvislosti přečetla osobní dopis prezidenta Václava Havla z vězení adresovaný jeho ženě Olze.