Nadace Krása pomoci

Naším posláním je provázet stárnutím. Zajišťujeme pro seniory moderní služby v domácím prostředí a získáváme finance na projekty pro seniory.

Naší každodenní náplní práce je pomoc seniorům. Snažíme se být flexibilní a reagovat na konkrétní potřeby našich seniorských klientů. Pomáháme například se zařízením domácí péče, s vyřízením různých příspěvků, s komunikací s úřady nebo také umíme seniory propojit s dobrovolníky.

Nadace Krása pomoci vznikla v roce 2008. Od té doby jsme rozdělili mezi další neziskové organizace pomáhající seniorům 37 mil. korun a celkem jsme seniory podpořili částkou 68 mil. korun.
Primárním posláním nadace je podpora seniorů a rozvíjení pozitivního přístupu ke stáří. Hlavním cílem nadace je zajistit důstojný život starších lidí v domácím prostředí a zabránit tak předčasnému a často zbytečnému umisťování seniorů do institucionální péče (která je navíc pro stát velmi nákladná).
Nadace se nově také věnuje tématu proměny pracovního trhu v souvislosti se stárnutím populace.
Často nás také najdete na odborných konferencích, kde s kolegy sdílíme naše zkušenosti a hledáme cesty, jak pomáhat ještě efektivněji. Několikrát jsme naši práci prezentovali na půdě OSN.

Bankovní účet: 26 26 26 26 26 / 0100

Mise, vize a hodnoty

Naší vizí je důstojné a plnohodnotné stárnutí pro naše prarodiče. Zároveň pracujeme na tom, aby společnost vnímala seniory s respektem.

Naším posláním je provázet stárnutím. Zajišťujeme moderní služby v domácím prostředí a získáváme finance na projekty pro seniory.

  • pozitivní stárnutí
  • inovativní postupy
  • laskavý přístup

Provázíme stárnutím a propojujeme generace.

Správní rada a Dozorčí rada

Správní rada

  • Taťána Kuchařová – předsedkyně správní rady
  • Bc. Monika Haasová – členka správní rady
  • JUDr. Klára Drechslerová, PhD. – členka správní rady

Dozorčí rada

  • Ing. Marcela Tomášková – předsedkyně dozorčí rady
  • MUDr. Věra Sekyrová Terzijská – členka dozorčí rady
  • Mgr. Michaela Stachová, MBA – členka dozorčí rady

Taťána Kuchařová

zakladatelka nadace

Zakladatelka a předsedkyně správní rady Nadace Krása pomoci, influencerka a aktivistka, česká topmodelka, světová vítězka Miss World 2006 a SDGs ambasadorka OSN.

V roce 2014 byla zařazena do prestižního žebříčku Forbes “30 pod 30” jako jedna z nejúspěšnějších mladých osobností naší země.

Natočily se o ní dokumenty Gen-Elita národa Fera Feniče nebo Top momenty Pavla Zuny. Vedle úspěšné mezinárodní kariéry v komerčním businessu se přes 15 let věnuje podpoře sociální oblasti a mentoringu. Je to jedna z mála mezinárodně působících osobností, která se zaměřila na podporu seniorů. Díky tomu byla v roce 2012 označena organizací World Network of Young Leaders and Entrepreneurs (WNYLE) za mezinárodního lídra mladé generace.

https://tatianakucharova.com/cs/

Jak vidíme naši práci v Nadaci Krása pomoci

Tým nadace je srdcem celé naší práce. A srdcaři tu opravdu pracují. Velcí profesionálové s cílem měnit svět k lepšímu. Bez každého jednotlivého člena týmu by nadace nebyla tím, čím je. Přečtěte si, co jim práce v nadaci přináší.

Zajímavosti

Jsme v naší práci sice transparentní, ale tady je pár věcí, které jste o nás možná nevěděli.

První prezentace naší práce v OSN proběhla v roce 2015
V roce 2021 Nadace získala Zvláštní cenu ministryně práce a sociálních věcí za mimořádný přínos v oblasti seniorské problematiky
Ředitelka Nadace je členkou Rady vlády pro lidská práva
Vedle našeho týmu u nás v kanceláři také často potkáte psy nebo děti našich kolegyň na rodičovské

Newsletter o tom, co se u nás děje

Když nám dáte svůj e-mail, pravidelně vám budeme posílat příběhy o tom, komu jsme díky vašemu daru pomohli a co je u nás nového. Odběr můžete kdykoli zrušit.