Ocenění Beauty of Help Award

Beauty of Help Award je čestný titul udělovaný každoročně Nadací Krása pomoci osobnostem, které jsou i ve vyšším věku aktivní a inspirují ostatní napříč generacemi a obory, či jsou inspirací svými občanskými postoji. Cílem tohoto ocenění je mimo jiné otevřít diskuzi na téma respektování stáří a stárnutí ve společnosti a mezigenerační solidarity.

Jaké ceny se udělují?

Od roku 2022 nově udělujeme celkem 3 ceny a pozměnili jsme také způsob vybírání vítěze, abychom mohli více zapojit širší veřejnost.

  • Čestný titul Beauty of Help Award
  • Čestné uznání – cena, kterou obdrží všichni nominovaní do užšího výběru
  • Cena veřejnosti – on-line hlasování veřejnosti, výběr kandidáta z užších nominací

Kdo nominuje kandidáty a kdo vybere vítěze?

Kandidáta na ocenění mohou navrhovat zástupci odborné i široké veřejnosti. Ke spolupráci zveme i naše partnery z neziskového sektoru, kteří mohou nominovat svého kandidáta.
Odborná porota složená ze zástupců veřejného života vybere laureáta pro daný ročník. Ocenění může být uděleno pouze občanovi ČR, který dosáhl věku nejméně 70 let.

Letošní porota pracovala ve složení:

  • Eva Zažímalová, předsedkyně Akademie věd ČR
  • Vladimíra Dvořáková, ředitelka Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT
  • Ondřej Vlček, prezident Gen Digital, filantrop 
  • Eva Lustigová, předsedkyně správní rady Nadačního fondu Arnošta Lustiga
  • Lucie Vidovičová, socioložka, Masarykova univerzita
  • Klára Šplíchalová, výkonná ředitelka Fóra dárců
  • Za Nadaci Krása pomoci: Taťána Kuchařová, zakladatelka Nadace Krása pomoci a předsedkyně správní rady

V minulém roce pozvání k účasti v porotě přijali mj. Danuše Nerudová, Michael Žantovský, Ladislav Špaček, Alexandra McGehee (Úřad vlády) nebo Jan Pokorný (ČRo). 

 

Cenu Beauty of Help Award v roce 2023 obdržela akademická malířka Helga Hošková-Weissová. Cenu veřejnosti herec Miloň Čepelka.


Laureáti Beauty of Help Award

2023 Helga Hošková-Weissová

2022 Marta Kubišová

2021 Jiří Kylián

2020 Meda Mládková

2019 Karel Gott

2018 Pierre Richard

 

Partnery ocenění Beauty of Help Award v roce 2023 byli: Novotný GlassStreetcatering, Víno Marcinčák, produkční agentura Art 4 People, společnost Hewer, která dopravila na akci klienty Nadace, FleuropHero Clan, jejichž expertní dobrovolníci stojí za vizuální stránkou programu, DouxSlevomatDanfil  NATU.
 

Newsletter o tom, co se u nás děje

Když nám dáte svůj e-mail, pravidelně vám budeme posílat příběhy o tom, komu jsme díky vašemu daru pomohli a co je u nás nového. Odběr můžete kdykoli zrušit.