Aplikace Mapa pomoci

Zjistit kapacity zařízení či služeb pro seniory už nebude otázka několika telefonátů a desítek minut. Postačí totiž jedno kliknutí, díky kterému se zájemce přihlásí do aplikace a uvidí aktualizovaný přehled kapacit i s kontakty.

Nová aplikace Mapa pomoci, kterou naprogramovali vývojáři ze společnosti TietoEVRY, propojuje poskytovatele služeb pro seniory s organizací, která seniorům pomáhá. Zjednoduší tak přijímání klientů a zrychlí jejich spojení se službou a péčí, kterou potřebují.

Na vývoji aplikace se podílela Nadace Krása pomoci, od které pochází nápad. Vývojový tým pak naprogramoval prostředí, které umožňuje pracovníkům v přímé péči sledovat aktuální kapacity vybraných služeb.

 

APLIKACE JE URČENA PRO

  • Terénní a odlehčovací služby pro seniory
  • Poradenské služby a sociální pracovníky
  • Neformální pečující osoby
  • Organizace pečující o seniory

 

VÝHODY APLIKACE

  • Je zdarma
  • Je uživatelsky přívětivá a přehledná
  • Oproti jinému systému je její aktualizace snadná – každé zařízení může samo aktualizovat volné kapacity, ostatní uživatelé vidí nejnovější stav

 

„Mapa pomoci je užitečný nástroj, který zjednodušuje proces vyhledávání sociální služby pro seniory. Je výhodná jak pro organizace a zařízení, které díky ní mohou nabízet svoje volná místa, tak ale i pro sociální pracovníky či rodinné pečující, kteří potřebují seniorovi zajistit podpůrnou službu. Věřím, že čím více organizací se do aplikace zaregistruje, tím snazší a dostupnější péče o seniory bude,” dodává k aplikaci Soňa Morawitzová, ředitelka Nadace Krása pomoci.

Podívejte se na MAPAPOMOCI.CZ a registrujte se.

 

Návod k aplikaci Mapa pomoci

REGISTRACE

Přihlášení a registrace přes email, Facebook nebo Google účet

Při registraci je potřeba zvolit roli: 

  1. Uživatel (přístup ke službám a volným kapacitám)
  2. Uživatel a správce (možnost vytvořit službu, správa kapacity)

 

VOLNÉ KAPACITY

Údaje o volných kapacitách slouží jako prvotní informace. Jako další krok je třeba vždy kontaktovat příslušného pracovníka a domluvit se na podrobnostech. Předschválení žádosti o službu není pro organizaci závazné.

Požádá-li uživatel o kapacitu, správce dané služby je automaticky upozorněn emailem.

Správce služby následně schválí nebo zamítne danou žádost – rozhodnutí přijde žadateli automaticky.

 

FUNKČNOST

Funkčnost aplikace se odvíjí od její aktuálnosti. Prosíme proto o průběžné aktualizace údajů o volných kapacitách.

 

Aplikaci najdete na webu MAPAPOMOCI.CZ

Newsletter o tom, co se u nás děje

Když nám dáte svůj e-mail, pravidelně vám budeme posílat příběhy o tom, komu jsme díky vašemu daru pomohli a co je u nás nového. Odběr můžete kdykoli zrušit.