Staňte se dobrovolníkem pro seniory

Chtěli byste se stát dobrovolníkem, ale nevíte, jak na to? To jste tu správně, protože na téhle stránce se o dobrovolnické práci nejen v Praze vše dozvíte. Nadace Krása pomoci propojuje dobrovolníky se seniory, kteří jsou sami a nemají s kým chodit na procházky nebo si doma popovídat u kávy. Dobrovolníci jsou pro nás velmi cenní členové týmu, kteří nám pomáhají naplňovat naši misi – důstojné stárnutí pro naše prarodiče.

Co obnáší být dobrovolníkem pro seniory
v Nadaci Krása pomoci

Být dobrovolníkem není jen tak. Aby spolupráce fungovala ke spokojenosti všech, má i dobrovolnictví svá pravidla. V první řadě vám musí být více než 18 let. Než vás propojíme se seniorem, popovídá si s vámi naše koordinátorka dobrovolníků, abyste si vyjasnili vzájemná očekávání a aby se o vás dozvěděla co nejvíc. Bude taky potřebovat vidět váš čistý trestní rejstřík a potvrzení od lékaře. Při dlouhodobém dobrovolnictví navazujete se seniorem vztah, budete se ideálně potkávat pravidelně po delší dobu. Proto si s vámi bude chtít ujasnit, že rozumíte tomu, že je to určitý závazek a není dobré, pokud si to po chvilce rozmyslíte. “Váš” senior si to totiž může brát osobně a mít pak strach spojit se s někým jiným. Rozumíme ale samozřejmě tomu, že se může vaše situace změnit a nebudete moci plnit funkci dobrovolníka tak dlouho, jak jste plánovali.
Pokud nemáte prostor pro dlouhodobé dobrovolnictví, můžete se zapojit také jako flexibilní dobrovolníci. Ti nám pomáhají s různými věcmi v našem týmu nebo třeba s rozvozem věcí klientům, ale není to takový závazek. Nepotkávají se ale se “svým” seniorem pravidelně. Dobrovolníky využíváme v Praze, ale umíme vás případně odkázat na další neziskovky i v jiných městech.

Staňte se dobrovolníkem v Praze

Pokud máte zájem o dobrovolnictví se seniory v Praze (a je vám více než 18 let), budete v kontaktu s naší koordinátorkou dobrovolnických programů Eliškou Schönfeldovou. Na začátku vám vysvětlí, jak dobrovolnictví u nás funguje, a zjistí co nejvíc o vás, aby vás mohla spojit se seniorem, se kterým budete mít něco společného. To abyste si měli u kávy o čem povídat. Eliška vás seznámí a na prvních setkáních bude s vámi. Také vám bude průběžně k dispozici, kdybyste museli řešit jakýkoli problém.
Všichni naši dlouhodobí dobrovolníci navíc na začátku procházejí školením, kde je připravíme a zodpovíme všechny jejich otázky.

Eliška Schönfeldová
Eliška Schönfeldová

Koordinátorka dobrovolnických programů

+420 608 808 087 dobrovolnik@krasapomoci.cz

Ráda vám pomůžu stát se dobrovolníkem.

Naše Eliška s vámi bude v kontaktu, i když budete mít zájem o jiný typ dobrovolnictví – expertní. Víte o něčem, s čím nám můžete pomoci? Umíte dobře točit videa? Připravit grafiku? Můžete našim klientům vytvořit nějaký užitečný seminář? Pak jste to třeba právě vy :-)

Typy dobrovolnictví

Kromě dlouhodobého dobrovolnictví nabízíme také možnost přihlásit se jako dobrovolník:

Video o dobrovolnictví

Fotka vydá za tisíc slov. A co teprve takové video! Pokud po přečtení všech informací vlastně nevíte, jak si takové dobrovolnictví představit, mrkněte na video. V něm vám o tom, co jí dobrovolničení u nás přináší, řekne přímo jedna z našich dobrovolnic Tereza.
Tereza chodí za paní Jiřinou a staly se z nich dobré přítelkyně. Jak říká paní Jiřina, “těší se na sebe a prostě si rozumí”. Tereza zase říká, že to rozhodně stojí za to a pokud člověk nemá v blízkém okolí někoho staršího, uvidí, že setkávání se starším člověkem ho obohatí o nový úhel pohledu na různé životní situace.
Jdete do toho s námi?

Mám zájem o dobrovolnictví
v Kráse pomoci a chci víc informací

Když nám napíšete, rádi vám poskyteneme více informací. Až pak se rozhodnete. Podmínkou je ale váš věk - musí vám být více než 18 let.

Souhlasím, že mne budete kontaktovat, dle pravidel GDPR

Jak se stát dobrovolníkem v ČR

I když dobrovolníkem v Kráse pomoci se můžete stát jen v Praze, dokážeme vám pomoci, i když hledáte dobrovolnickou práci v jiných městech. Spolupracujeme totiž s organizacemi podporujícími seniory po celé České republice. Jednou z organizací, kterým pomáháme, je například Adra a její dobrovolnická centra.
Když kliknete na seznam měst níže, zjistíte, jestli existuje možnost pracovat jako dobrovolník i ve vašem městě.

Newsletter o tom, co se u nás děje

Když nám dáte svůj e-mail, pravidelně vám budeme posílat příběhy o tom, komu jsme díky vašemu daru pomohli a co je u nás nového. Odběr můžete kdykoli zrušit.